אמבט לתינוק זמן איכות


בואי נזכר רגע בפעם האחרונה כשהיתה לנו הזדמנות אחרי יום ארוך ורצוף אירועים, למלא אמבטיה חמימה, להשיר מעלינו את מאורעות היום שעבר, את הקצב ולהכנס בנחת למנוחה מוחלטת, לטבול באמבט חמים, לעצום עיניים, להרגע.

נכון, הקטנטנים שלנו לא מתעוררים כל בוקר כדי למלא משימות תובעניות ובכל זאת, אם נחשוב לרגע מנקודת מבט של גור- אדם חדש, נזכר, שגם הוא במהלך היום לעיתים קרובות, נמצא במרתון אינסופי של גירויים. עולם חדש, הכל מסקרן, לא מוכר, נאסף ומקוטלג לחוויות ורשמים, אנשים חדשים, צבעים, ריחות, תחושות, טעמים.

הנה, כל ערב מחדש, מגיעה השעה הקבועה, לאמבט. המקום שמזמין אותו, בדיוק כמונו, להרגע, לשחרר אחיזה, לצוף, לעבור פאזה, לעכל ולצוף בשקט, לבד, עם מינימום גירויים בזמן איכות מיוחד ובעל ערך עם אמא.

אין צורך אמיתי לרחוץ תינוקות. במיוחד בשבועות הראשונים. הם לא מלוכלכים. אפשר לנקות את הטוסיק בעזרת צמר גפן טבול במים. אם רוחצים, אין צורך להשתמש בסבון.

אז מה היתרונות של הטבילה באמבט?

טוב אנחנו עייפות, היום ארוך אז בואי נהיה פרקטיות- תינוק נקי=אמא מרוצה.

זמן-אמבט הוא זמן איכות.

לאחר שרכשנו קצת נסיון טכני, לאט לאט תהפוך האמבטיה לזמן האיכות של היום.

הזדמנות להרגע, להוריד את רמת המתח ולהנות יחד בשקט עם אמא.

הדאגה לתינוק נותנת לו את התחושה שהוא מטופל, זוכה לתשומת לב נעימה במיוחד במהלך אמבטיה חמימה ושקטה.

האמבט מאפשר לתינוק להכיר עולם חדש-מוכר של חושים. מגע רך ומלטף של ידייך במים, הזדמנות להוריד הילוך ולהרגע לקראת הערב וזמן השינה המתקרב.

.

  • זמן- אמבט, הזדמנות טובה לנסות ולייצר קשר עין , להפגש במבט, לשאול עם או ללא מילים, איך היה היום שהיה? ללטף את העור העדין, לנשק, לשיר שירים נעימים. לא משנה מה תאמרי או תשירי, ההרגשה של התינוק שלך תהיה טובה ומלאה באהבה.

  • זמן- אמבט, הזדמנות ללמוד גם ללא ספרים, הזדמנות לברר איזה מגע אהוב על התינוק שלך, לאילו איזורים בגוף ההוא יגיב בהנאה. ניתן לקחת כוסית פלסטיק קטנה למלא מים מהאמבט ולרוקן אותה בעדינות, מגובה נמוך חזרה למים, על הבטן, בית החזה או רק לשם רחש הזרימה העדין.

  • אפשר לייצר מגע בוטח בכפות הרגליים, ללמד את התינוק כיצד לבעוט במים, להשפריץ ולעורר תחושות חזקות של צחוק וגלים של שמחה והפתעה.

האמבט הראשון, עלול להיות עבור חלק מהתינוקות, מבלבל ולא מוכר, יכול אפילו לייצר מתח שיתבטא בבכי או בתנועות גוף קיצוניות. ככל שניקח את הזמן, להרגיש, להקשיב לתנועות הגוף של התינוק, להרגע בעצמנו נוכל למצוא שפה משותפת של הנאה. רובם המכריע של התינוקות יהנו מאד מזמן האיכות המשותף הזה.

הטיפים שיכולים לעזור באמבטיות הראשונות

לקחת חיתול בד ולכסות את הגוף תוך כדי האמבטיה, תינוק ירגיש את משקל הבד אל גופו וירגיש מוגן.

להוסיף לאמבט שמנים מרגיעים: אפשר לטפטף מעט "קרם אמבט קלנדולה לתינוק" לתוך המים, שמן שומשום טהור- מתאים להרגעה וניקוי, שמן לבנדר- 3 טיפות באמבט, שמן קלנדולה של "וולדה". "בלנאום הרמל"- שמן אמבט רפואי טוב, ללא בישום.

חשוב לשמור על טמפרטורת חדר 25( מעלות) ומים (37) מתאימה.

כדאי להאריך את משך האמבט בהדרגתיות 5 דקות יכולות להיות הרבה זמן עבור תינוק בתחילת דרכו.

אפשר לעשות אמבט משותף. הרגליים שלך מכופפות, התינוק עם הראש על הברכיים או בחיבוק עם המים הזורמים. כיף חיים.

שמירה על שעה קבועה של אמבטיה, יכולה להשפיע על השעון הביולוגי מה שיכול לעזור להרדם ולישון טוב יותר בלילה "עכשיו אמא טובלת אותי באמבט.. זה אומר שזמן השינה מתקרב ובא".

ועכשיו אמא

כשהכל רגוע, אכלנו, שתינו ונרדמנו, תזכרי מדי פעם לטבול את עצמך באמבט, להשאיר למחר את הטלפונים, האירגונים ומה שלא באמת חייב להיות מסודר ולצלול לשינה מתוקה שחיונית כל כך לבריאות הגוף והנפש שלך בתקופה שכזו.

#השראה #טיפים #רחצה

0 צפיות